Големопродажба

Примарна дејност на нашата компанија Еликсир Дооел е големопродажба на парфеми, декоративна и препаративна козметика. Како официјални застапници на Gucci, Giorgio Armani, Lancôme, Yves Saint Laurent, Viktor & Rolf, Hugo Boss, Chloe, Marc Jacobs, Calvin Klein, Roberto Cavalli, Davidoff,  Lacoste, Escada, Diesel, Cacharel, Joop, Biotherm, Mexx, James Bond, Bruno Banani, David Beckham, Beyonce, Katy Perry, Max Factor, Bourjois, Rimmel, Collistar, Kerastase и L’Oréal Professionnel. Низ годините имаме развиено дистрибутивна мрежа преку која ги снабдуваме сите парфимерии на територијата на Македонија.