Дистрибуција

Еликсир е прва и најголема компанија во областа на дистибуција во парфемската и козметичката индустрија во Македонија. Денес дистрибуираме повеќе од 30 парфемски и козметички брендови од следните сегменти:

  • Парфеми од брендовите: Giorgio Armani, Lancôme, Yves Saint Laurent, Valentino, Gucci, Chloe, Hugo, Boss, Calvin Klein, Roberto Cavalli, Lacoste, Marc Jacobs, Escada, Stella Mc Cartney, Davidoff, Joop, David Beckham, Bruno Banani, James Bond, Mexx, Katy Perry и Beyonce.
  • Декоративна козметика од брендовите: Lancôme, Yves Saint Laurent, Collistar, Max Factor, Bourjois и Rimmel.
  • Козметика за нега на кожа од брендовите: Lancôme, Biotherm и Collistar.
  • Професионална нега за коса од брендовите: Kerastase, L’Oréal Professionnel и Matrix.