Home

 

Еликсир е компанија основана во 1993 година чиј менаџерски тим има голема посветеност во обезбедување на највисоко можно ниво на квалитетна услуга за сите наши клиенти и потрошувачи. Нашата основна дејност е големопродажба на парфеми, декоративна и препаративна козметика на брендовите кои што ги застапуваме (Gucci, Giorgio Armani, Lancôme, Yves Saint Laurent, Viktor & Rolf, Hugo Boss, Chloe, Marc Jacobs, Calvin Klein, Roberto Cavalli, Davidoff,  Lacoste, Escada, Diesel, Cacharel, Joop, Biotherm, Mexx, James Bond, Bruno Banani, David Beckham, Beyonce, Katy Perry, Max Factor, Bourjois, Rimmel, Collistar, Kerastase и L’Oréal Professionnel).

Во 2004 година компанијата одлучи да ја прошири својата дејност во малопродажба на парфеми, декоративна и препаратаивна козметика и ги отворивме првите два ексклузивни продажни салони. Денес имаме 7 продажни места од кои 6 во Скопје, 1 во Охрид.

 

E-elixir Интернет продажба

Купувајте во нашата онлајн парфимерија, преку вашиот мобилен телефон, таблет или компјутер и искористете бесплатна достава до вашиот дом!

Купи Онлајн